O politice

Burani a hovada

Tuhle jsem se, bylo to u akce Vraťme jim to u voleb na facebooku setkal se zajímavým tvrzením jakéhosi pana Petráka. Ocituji doslova. budu komentovat v článku.

Český buran si na splátky koupil plazmu, nejlépe za 50 tisíc. Důvod: má ji Pepa od vedle a buran se mu musí vyrovnat! A protože Pepa jel v

Argumentační úroveň, Pussy Riot a podobné protesty

Tak nějak mám problém se stylem diskusí, jak poslední dobou probíhají. Místo věcné debaty, argumentování a respektu se koná přehlídka osobních útoků, dehonestace, zhovadilostí a sprosťáren. Někdy sklouznu do emotivního psaní i já, přiznám, ale snažím se toho vyvarovávat...jen když někomu něco vysvětluji počtvrté, aniž by vzal na vědomí, že jsem mu něco řekl, a opakovaně klade stejnou otázku, protože to, co jsem řekl není dle jeho gusta, obvykle vybuchuji.... Proč si myslíme, že jsme vyhráli diskusi, když protistranu urazíme tak, že ztratí chuť nám cokoli říkat - kromě vulgarismů ?

Jste normální, pane poslanče ?

Tomáš Úlehla

Přede se omluvuji za případná sprostá slova, která v článku použiji.....

Každý den se člověk doví něco nového. Poslední dobou jsou to zprávy, že by člověk utek. Tuhle se člověk dozví, kde komu zas ubrali, na kom se bude šetřit příště. Pár dní nato zase, že šetřící ministři rozdělili na odměnách 70 miliónu (jo, tomu říkám šetření...). Dneska ráno jsem měl pocit, že korunu tomu nasadil Drábkův návrh na zvýšení platu ústavních činitelů. Ale ne. Korunu tomu nasadilo prohlášení poslance za ODS Tomáše Úlehly. Překopíruji ho sem z Parlamentních listů komplet.

Důvod vzniku ekonomické krize

Aneb, proč se ten kapitalismus čas od času porouchá.

Třeba jako v roce 1929. A nebo teď.

Ze začátku  - pro objasnění - několik zásad, které vyznávám.

22

Tak je to dneska dvaadvacet let. Ještě si vzpomínám, bylo to takhle v podvečer, když jsme se dověděli, že to v Praze ruplo. Já to tenkrát úplně nechápal. Proč ? To jsem si tenkrát říkal. Neměl jsem pocit nesvobody. Neměl jsem pocit, že něco musím, nebo nesmím. Na prvomájové průvody jsem nechodil, pač mně to nebavilo. Nikdo mně za to nepopotahoval. Naopak rád jsem chodil 7.listopadu na lampionový průvod a ohňostroj. To mně bavilo. A ani mi ve škole nevadilo, že hned další hodinu výtvarky jsme kreslili zážitky. Jenom občas technika, kterou na to dílo paní učitelka vybrala.

Tak jak je to ?

Svoboda slova ? Štvanice ?

Subscribe to RSS - O politice