Podporuji Izrael !

A komu se to nelíbí, tak ať třeba saxofon !

Ještě jednou, podporuji Izrael. Možná nebyl jeho vznik vůči palestincům (tím myslím obecně obyvatelstvo oblasti) úplně fér, ale za to by se měli hněvat spíš na ty, kdo jim zemi původně prodali pod nohama. Na druhou stranu - židé získali konečně svůj vlastní stát. Jediný jiný národ, který mně napadá, nemající svůj stát jsou romové. Myslím si, že po staletích ústrků mají právo mít taky konečně klid. Už od středověku jsou zdokumentovány pogromy a jiné násilí na židech, různá omezení oproti jiným národům. Nikde židy nechtěli, odevšad je vyháněli, svedlo se na ně cokoli, od vraždy dítěte až po mor. Korunu tomu nasadilo dvacáté století, kdy byli likvidováni takřka průmyslově.

Pak se svět tak trochu zastyděl, a dal jim jejich vlastní stát. A oni se rozhodli tam žít. A konečně, po všech těch příkořích, se konečně rozhodli přestat nastavovat druhou tvář, a každou facku dvakrát vrátit. A že tam s židovským státem má leckdo problém. Ale židé se ho naučili bránit. Byť měli ze začátku zbraně druhé kategorie. V dnešních protiizraelských statích lze číst, jak jim stojí za zády USA....možná stojí a možná ne. V každém případě někdy v padesátých letech dostali od američanů Shermany, které si amíci už ani v koreji nedovolili bojově nasadit. Od nás pak dostali Avie S-199, což byly de facto Bf-109K degradované českou úpravou na Bf-109E, tedy letadlo z roku 1942... Izraelci si i s tímhle vystačili. Dodané zbraně sami vylepšili a vymysleli nové, velmi dobré. Pak ať se nikdo nediví, že mají navrch. Ale to jen tak na okraj. Nevěnovali se jenom zbraním. Z vyprahlé země udělali úrodnou a krásnou. Já nevím....já dneska nemám slova. Celý ten článek zní tak šroubovaně....jak se snažím svoje myšlenky nějak vyjádřit.

Celé je to taková předmluva k tomu, jak pozoruji, jak zas ve světě sílí antisemitismus. Možná je to tím, že bývalí esesáci, jako Günther Grass, mají právo publikovat články hanící Izrael. A nebo možná to máme tak nějak v sobě, protože i ten Grass začal na tuhle tak populární strunu hrát až poslední dobou. Jak můžeme označit nějaký národ za skrznaskrz špatný, a to, že byl staletí pronásledovaný, užít jako argumet ve smyslu: "Oni věděli, co dělají " ? Copak to nevidíme ? Že zas hledáme viníky ? Jasně, asi i mezi židy najdeme svině. Ty se nakonec najdou v každém národu. Ale je nesmysl si myslet, že jsou takoví všichni. Je to stejný, jako si myslet, že všichni češi jsou zbabělci. Ne...jsou národ, jako každý jiný. Hrdý národ. A možná, kdež ten národ nechají všichni být, a nebudou tam imrvere střílet rakety, odpalovat se v autobusech, vyhrožovat vymazáním Izraele z mapy a podobně, tak zjistí, že Izrael nejspíš vůbec válčit nechce. Jen už chce mít prostě svatej klid. Ale počítejme s tím, že bude-li se do nich někdo montovat, bude mu to vráceno i s úrokem. I židé mají právo žít.

Izraeli mají mou podporu a soustrast za oběti z Burgasu. Ať už byl útočník odkudkoli....

Kategorie:

Komentáře

Obrázek uživatele klusik

Jako je pravda, že Izrael prostě USA podporovaný je, ale to není na škodu (pro ně rozhodně). Jako jasně -- jsou tam široko daleko jediní, takže jsou trošku trnem v oku všem, ale řekněme si na rovinu, je to tam v okolí nejvyvinutější a "nejzápadnější" stát. 

 


Muhehe!

www.klusik.cz

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Je to mrzuté, ale spam je mor. Zajisté chápete.....A bacha, rozlišuje to malý a velký písmena....
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.