Burani a hovada

Tuhle jsem se, bylo to u akce Vraťme jim to u voleb na facebooku setkal se zajímavým tvrzením jakéhosi pana Petráka. Ocituji doslova. budu komentovat v článku.

Český buran si na splátky koupil plazmu, nejlépe za 50 tisíc. Důvod: má ji Pepa od vedle a buran se mu musí vyrovnat! A protože Pepa jel v

Argumentační úroveň, Pussy Riot a podobné protesty

Tak nějak mám problém se stylem diskusí, jak poslední dobou probíhají. Místo věcné debaty, argumentování a respektu se koná přehlídka osobních útoků, dehonestace, zhovadilostí a sprosťáren. Někdy sklouznu do emotivního psaní i já, přiznám, ale snažím se toho vyvarovávat...jen když někomu něco vysvětluji počtvrté, aniž by vzal na vědomí, že jsem mu něco řekl, a opakovaně klade stejnou otázku, protože to, co jsem řekl není dle jeho gusta, obvykle vybuchuji.... Proč si myslíme, že jsme vyhráli diskusi, když protistranu urazíme tak, že ztratí chuť nám cokoli říkat - kromě vulgarismů ?

Podporuji Izrael !

A komu se to nelíbí, tak ať třeba saxofon !

Jste normální, pane poslanče ?

Tomáš Úlehla

Přede se omluvuji za případná sprostá slova, která v článku použiji.....

Každý den se člověk doví něco nového. Poslední dobou jsou to zprávy, že by člověk utek. Tuhle se člověk dozví, kde komu zas ubrali, na kom se bude šetřit příště. Pár dní nato zase, že šetřící ministři rozdělili na odměnách 70 miliónu (jo, tomu říkám šetření...). Dneska ráno jsem měl pocit, že korunu tomu nasadil Drábkův návrh na zvýšení platu ústavních činitelů. Ale ne. Korunu tomu nasadilo prohlášení poslance za ODS Tomáše Úlehly. Překopíruji ho sem z Parlamentních listů komplet.

Vlastenectví

Tak jsem se vždycky cítil být tak nějak vlastencem. Možná si to slovo jen špatně vykládám, měl jsem za to, že vlastenec je hrdý na svou vlast, na stát, ze kterého pochází, na to, že jeho vlast zplodila i takové lidi, jako je Otto Wichterle, Karel Čapek nebo pan generálporučík František Fajtl. Prostě být hrdý na zem, ve které se rodí velcí lidé. Jasné, že většina obyvatel státu té velikosti nikdy nedosáhne, ale to jim přece nebrání být hrdý na svou zem. Pakliže být vlastencem znamená také se stát velikánem, pak se omlouvám, asi jím nejsem.

Úsměvná kampaň PMDP

 

Už nějakou dobu sleduji kampaň Plzeňských Městských Dopravních Podniků proti černé jízdě Nemám černý svědomí. Aby bylo jasno, nechci propagovat černou jízdu. Myslím si, že za službu se má platit, pokud tak poskytovatel požaduje. Druhá věc je, že si myslím, že by požadovat vůbec nemusel a celá věc by se dala uspořádat jinak.

Robocop

Tak jsem tuhle shlédnul perlu staré akční klasiky. Zde na ČSFD. Na komentáře se vykašlete, většina z komentujících si zjevně neuvědomuje, že film vznikl dřív než oni. Nebo srovnatelně. Film ukazuje málo lákavou vizi blízké budoucnosti, plnou bezohlednosti, bezohledné dravosti, kriminality a násilí.

Proč bych měl nakupovat v Tescu ?

Tak jsme dneska po dlouhý době vlezli do Tesca. V podstatě pouze proto, že to byl poslední hyper v Plzni, kde ještě brali stravenky. Samozřejmě je tam už neberou, že. Když pominu otázku, proč přestaly HM brát stravenky, kladu si úplně jinou. Jakou já mám ještě motivaci do toho krámu lézt ?

Stávka proti SOPA

I já jsem se přidal ke stávce proti nejnovějším protipirátským zákonům USA. Neboť tato opatření vedou k bezprecedentnímu omezení svobody internetu. Hlavní stránka je shozena. Subdomény nechám běžet, neboť mimo jiné i tady se vyjadřuji k těmto opatřením.

Více na www.sopastrike.com.

Jako ilustraci použiju obrázek který k tématu koluje facebookem...

Tak všecko nejlepší do toho novýho roku...

Novoroční přáníčko

Nebudu se nijak rozepisovat, na poslední den v roce. Přeju štěstí dobrým lidem.

Stránky

Subscribe to Darkův Bloczek RSS