Jste normální, pane poslanče ?

Přede se omluvuji za případná sprostá slova, která v článku použiji.....

Každý den se člověk doví něco nového. Poslední dobou jsou to zprávy, že by člověk utek. Tuhle se člověk dozví, kde komu zas ubrali, na kom se bude šetřit příště. Pár dní nato zase, že šetřící ministři rozdělili na odměnách 70 miliónu (jo, tomu říkám šetření...). Dneska ráno jsem měl pocit, že korunu tomu nasadil Drábkův návrh na zvýšení platu ústavních činitelů. Ale ne. Korunu tomu nasadilo prohlášení poslance za ODS Tomáše Úlehly. Překopíruji ho sem z Parlamentních listů komplet.


Poslanec ODS se těší na důstojné zvýšení platu a oceňuje Drábkův návrh

 

Právo informovalo, že ministerstvo práce navrhlo zvýšit platy ústavních činitelů a soudců. Ačkoli v roce 2010 krátce po nástupu vlády Petra Nečase politici slibovali, že jejich platy zůstanou zmrazeny nejméně do roku 2014, od ledna příštího roku by mělo přijetím tohoto návrhu zmrazení skončit, a navíc by měly platy poskočit i o desetitisíce korun měsíčně výš. Poslanec ODS Tomáš Úlehla návrh hájí.

Ministerstvo práce se hájí tím, že musí realizovat pouze nález Ústavního soudu. Poslanci, jejichž nynější základní hrubý plat je 55 900 korun, by měli brát po schválení návrhu mzdu 66 700 korun. Ministr by si z dnešních 106 600 polepšil na 127 200 korun a premiérův plat by se zvýšil z 150 100 na 179 tisíc korun. Nejvyšší změnu by měl zaznamenat na svém účtu prezident, který by místo 186 300 korun měl dostávat 222 200 korun.

 

Trapné a nedůstojné snižování platů

 

Úměrně tomu vzrostou i zdaňované náhrady těchto činitelů. U zákonodárců se nyní pohybují mezi 29 000 a 39 400 korunami, zvednout se mají na 34 600 až 47 000 korun. Ministr má místo 15 600 dostávat 18 600 Kč, premiér místo 19 200 Kč napříště 22 900 korun. Prezidentovi bude náležet již nikoli 173 300, ale 206 800 korun.

 

Poslanec ODS Tomáš Úlehla návrh hájí. „Naprosto souhlasím s jakýmkoli uvedením finančního ohodnocení zákonodárců zpět na důstojnou úroveň po trapném a nelogickém, a pouze populistickém snížení odměn, včetně zdanění náhrad, které nemá v evropských vyspělých státech obdoby. O návrhu ministra Drábka sice slyším poprvé, ale jeho snahu oceňuji,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz poslanec.


Jste normální, pane poslanče ? Neposral jste se ? Vy tu budete plácat o důstojnosti ? To už jste tak odtržený od reality, že nevidíte, jakou že "důstojnou" odměnu berou Vaši voliči ? Být tam na Vašem místě, byla by mi hanba brát Vaše peníze. A Vám nestačí žrát, Vy musíte ještě mlaskat ? V době, kdy ubíráte všem možným, seniorům, postiženým, mladým maminkám, ještě budete mít pocit, že snížení Vašich královských platů je nedůstojné ? Běžte do prdele, pane Úlehlo, běžte do prdele....

Kategorie:

Komentáře

je to prostě banda kreténů. To říkám pořád,že to chce defenestraci jak se patří. 

Obrázek uživatele klusik

... škoda si špinit klávesnici a otřískávat pružinky psaním reakcí na takové blby...

(ok, pro rejpaly -- žádné pružinky tam nemám, ale obrazně... :-D)

 


Muhehe!

www.klusik.cz

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Je to mrzuté, ale spam je mor. Zajisté chápete.....A bacha, rozlišuje to malý a velký písmena....
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.